PROJEKCE SITUACÍ V NAŠICH ŽIVOTECH

12. 11. 2019
Selina

Vše je naše projekce. Ať se děje cokoliv, je to odraz našeho vnitřního stavu, minulých zkušeností a přání zároveň. Vše dohromady nám dává nějakou odpověď pro nás samotné ve vnějším světě. Takže vše se děje z nějakého důvodu. Bohužel pro nás i to, co bolí. Jak se tomu vyhnout? Nevyhnete 😊

Je dobře, že se vám to děje, protože i když jste si možná mysleli, že taková zkušenost je za vámi a máte to zpracováno, často vás to překvapí, když to zrovna nečekáte. Je to proto, že je stále co dočišťovat, léčit. A čím víc se tomu bráníme, tím víc to bolí. Je však třeba do té bolesti jít, i když se vám nechce. Je třeba se ptát, proč to v nás vyvolalo ten pocit, který dobře známe, ale už jsme si mysleli, že je zpracovaný a už ho nepotkáme. Odkud ten pocit znám, který mě tak zraňuje? A proč jej projektuji právě do této chvíle, která bolí?

I když vás tato bolavá zkušenost na chvíli položí a nebudete schopni ani přemýšlet, dovolte si nejdříve tu bolest prožít. Čím více ji prožijete do hloubky, tím více do hloubky se vyléčí. Pak ale nezapomeňte na další krok. Nastane fáze, kdy už víte, co přesně vás zraňuje, a i když to stále bolí, je čas na třeba i koukání do prázdna (vlastně je to stav přemýšlení) a analyzování, co se vlastně stalo. A určitě přijdete i na to, že jste tento pocit už někdy zažili. Pátrejte kde, kdy nebo s kým se to stalo. Uvidíte, že se vám tento pocit vynoří i v minulosti. A to je náš zdroj, který je třeba přepsat, protože by se nám mohl opět později vrátit, když to nebudeme čekat, a tak dál ničit naše životy…

Po pojmenování problému nastává čas odpuštění. Sobě i těm, kteří mi tento program (pocit) pomohli vytvořit. Protože předtím v minulosti jsme my ani ti ostatní na to neviděli. Dovolte si to odpuštění. Pak přijetí toho, že se tak stalo a my jsme se z toho poučili. A také toho, že se tak stát mělo, abychom se stali silnějšími, lepšími a odvážnějšími, jít do stejných situací, ale s jiným náhledem, se zdolanou bolestnou zkušeností, že věci mohou být i jinak.

V našich životech se toto stává často, někomu velmi často. Čím víc se zajímáme o bolesti, které v sobě nosíme, tím víc se naše životy zlepšují. Je to logické. Zlepšuje se kvalita života, náhledy na okolní věci a situace, vztahy.

Pokud se stanete v jednu chvíli zraněni, nezoufejte, vždycky je to známka toho, že vám to má něco ukázat, neodsouvejte tuto bolest za sebe a vlastně do další příští možné podobné situace, buďte pokorní. Pokorní k sobě, láskyplní a netýrejte se za tuto zkušenost, jak jste reagovali a co zrovna prožíváte. Jsme lidé a emoce jsou od toho, aby nám ukazovaly cestu. Jen vezměte tuto zkušenost do svých rukou a podívejte se na ni zblízka. Ukáže vám, proč se tak stále děje, a že už se tak dít nemusí, pokud svou situaci pochopíte.

Věřte mi, posune vás to dál. Tak jako mě, když jsem nedávno vyplakala snad oceán slz 😊

Samozřejmě ta poučení z dané situace mohou být někdy těžko uchopitelná a někdy zavádějící do dalších zranění. Pokud na to nevidíte sami, obraťte se na druhé, nebojte si říct o pomoc, léčíte tím nejen sebe, ale i ostatní.

Selina

Okomentuj článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *