Být stále ve středu, se svými pocity

26. 3. 2019
Selina

BÝT STÁLE VE STŘEDU, SE SVÝMI POCITY

Často se mluví o negativních emocích nebo pocitech, které je třeba řešit a v sobě zpracovat, což je velká pravda. Existuje ale i další strana této mince – emoce můžeme i přebírat.

Lidé přejímají emoce ostatních a sami se v nich pak „koupou“. Nevědí, co se to s nimi najednou děje a velmi často je berou za své. Stejně jako jsou smích a radost nakažlivé, jsou nakažlivé i negativní emoce. Lze si to představit tak, určitě jste to už zažili, že přijdete do skupiny lidí, kde není zrovna dobrá nálada, spíše atmosféra smutku. Chvíli jste v pohodě, ale pokud nevíte o co jde, a mezi těmito lidmi se nemluví, jestli se něco stalo, postupně se ladíte do jejich nálady – pokud nejste ve středu svých pocitů (naladěni jen na sebe a přesto být otevření). Začne vás tato emoce ovlivňovat a čím déle setrváte v této skupině a necháte se tímto smutkem ovlivňovat, ve vás samotných se objeví ta samá informace – smutek, který je však podložený vašimi zkušenostmi v minulosti. Automaticky vaše tělo najde přesně ten nezpracovaný zážitek, který je spojený s touto emocí.

Chcete-li, je možné to popsat i jinak. Pokud jste vedle těchto lidí a sdílíte s nimi prostor, vaše energetická pole se začnou propojovat. To znamená, že podvědomě přejímáte veškeré informace o nich a oni o vás. Tím vás můžou ovlivnit, pokud se neumíte bránit. Děje se to i na dálku, ale to je na další kapitolu… Je tedy jasné, že když si neudržím svůj stav „ve svém středu“, ovlivní mě někdo jiný.

Co to znamená, být ve svém středu? Pokud člověk není sám v pohodě, není zrovna pozitivně naladěn, nevěří si, nemá dostatek lásky k sobě, ovlivňují jej například nějaké strachy, je velmi náchylný k tomu, aby se jej jiná negativní emoce od někoho jiného zmocnila. Naopak, pokud je člověk naladěný dobře, je láskyplný ke všemu a ke všem, sám v sobě má lásku k sobě – má se rád a za nic se nekárá, ví přesně kde se nachází a co mu okolí sděluje, a také – nebere si všechny pocity za své, je pak ve svém středu.

Naučte se pozorovat. Jen pozorovat. Klidně si při příchodu mezi lidi nebo své blízké v duchu říkejte, co vidíte na ostatních, jak se chovají a co asi cítí. Stejně tak, pokud se vám jejich postoje a emoce nelíbí, respektujte to, ale nepřejímejte je. Stačí si říct v duchu – tyto emoce jsou jeho. Také vás to cvičí ve vnímání všeho, co je neviditelné…

Ano, tyto pocity se nejvíce přejímají ve společnosti blízkých lidí nebo v rodině. Tam je to o to mocnější, protože těmto lidem chcete pomoci, máte je rádi. Chcete, aby se cítili dobře a nic je netrápilo. Jediné, co však můžete udělat je – zeptat se dotyčného, jestli jej něco trápí. Pokud i přes tuto otázku se nebude chtít svěřit a dále bude ve své náladě – pomoc tedy nechce, nechejte jej tak. Nepřejímejte jeho emoci a ani moc nad jeho trápením. Potřebuje se s tím vyrovnat sám. Držte si své dobré naladění, nejlépe tak mu totiž pomůžete. Pocítí vaši energii, která jej povede ke světlejší straně a časem se jeho stav zlepší.

Stejně jako dospělí, i děti umí přejímat emoce ostatních. Dokonce ještě lépe a nejčastěji od svých rodičů, což je pochopitelné. Pokud uvidíte náhlou změnu v chování u svých dětí, zkuste se zastavit a popřemýšlet, jak jste na tom zrovna teď vy. Jak se cítíte a co uvnitř požíváte. Zjistíte, že dítě přesně vycítí vaši nepohodu a náležitě reaguje.

Jste citliví lidé, proto tolik cítíte emoce druhých. Někteří méně, někteří více. Často si lidé toho nejsou vědomi, že se napojují na emoce ostatních. Je dobré na tom pracovat, rozeznat, co je jejich a co naše. Přiznat si, že jsme citliví více než se zdálo.

Říká se, že jsme napojeni jeden na druhého a vzájemně si děláme zrcadlo. Je to pravda. Využijte toho a podívejte se vždy do sebe, co vám ostatní ukazují. Zároveň můžete vidět kolem sebe denně, jak v napojení jeden na druhého děláme úžasné věci a posouváme se společnými silami dál. Pomáháme sobě, ostatním, světu… Je však nutné začít u sebe. Být naladěný „ve svém středu, se svými pocity“, samozřejmě pozitivními… Nejvíce důležití jste tady vy, to ostatní je na vás navázáno…

AFIRMACE – Být ve svém středu:

„Jsem ve svém středu, se svými pocity. Cítím se uvolněně a přichází ke mně jen to, co jsem schopna/schopen zvládnout.“

Myšlenka, která vás kvantově ochrání před přenosem negativních emocí na vás: „Co je tvé je tvé, co je mé je mé.“

Selina

Okomentuj článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *